Geslaagde workshop Begeleiden op het leerbedrijf!
06-03-2026
Hoe begeleid je een stagiair op de werkvloer? 46 praktijkbegeleiders van 26 verschillende leerbedrijven kwamen naar de LiS om daarover te leren!
Vandaag hadden we een bijzonder bezoek op de Leidse instrumentmakers School: niemand minder dan astronaut André Kuipers! Onze eigen Dylan Evans mocht hem inscannen voor een 3D-model. Binnen een uur was de scan klaar en deze wordt met een 3D-printer omgezet in een tastbaar beeld.

Hoe begeleid je een stagiair op de werkvloer? 46 praktijkbegeleiders van 26 verschillende leerbedrijven kwamen naar de LiS om daarover te leren!
Op 29 januari presenteerden startfase-studenten hun eindresultaten van het project De Beugelschroefmaathouder. In de centrale hal kwamen onderzoek, ontwerp en prototype samen. Bezoekers kregen een inspirerend beeld van het talent en de diversiteit binnen de opleiding, met speciale aandacht voor drie prijswinnaars.
De Bedrijvenmarkt op de LiS was opnieuw een groot succes. Bijna 60 organisaties uit o.a. de medische techniek, maritieme sector, chip-industrie en ruimtevaart presenteerden zich aan studenten en geïnteresseerden. Studenten en 15 carrièreswitchers gingen met bedrijven in gesprek over stages, banen en mogelijkheden in de hightech maakindustrie.