14-10-2024

Docent Gunter Helms wint Impact Award 2024!

We zijn ontzettend trots op Gunter, onze docent Elektrotechniek en projectmanager Quantum Delta, die de Impact Award van het Mensa Fonds mag ontvangen. Gefeliciteerd Gunter, met deze mooie waardering voor jouw deskundigheid en ambitie: techniek voor iedereen op uitdagende wijze aanreiken!

Waar veel wetenschappelijke onderzoeken en opleidingen zich richten op hoger en wetenschappelijk opgeleiden, ziet Gunter de noodzaak om ook praktische talenten hierbij te betrekken. Dit blijft niet ongezien en daarmee is hij ook een ambassadeur voor vakmanschap geworden. Hij is voor zijn bijdrage aan dit ecosysteem van quantumtechnologie al onderscheiden met de Quantum Delta NL Award. Gunter Helms geeft op de LiS nog altijd les in elektrotechniek, inclusief de natuurkundige kant ervan, programmeren en automatisering.

Gunter weet theoretisch onderzoek en praktisch onderwijs met elkaar te verbinden. Twee werelden die mijlenver uit elkaar lijken te liggen, maar toch afhankelijk zijn van elkaar.” – Angela Riddering, juryvoorzitter.

343cd31a d582 45c5 90bb 388a42325fa8

Ook interessant om te lezen! 

Startfase. 4

Inspiratie-avond 29 januari

29-01-2026

Eerstejaars tonen vakmanschap tijdens inspiratie-avond
Op 29 januari presenteerden startfase-studenten hun eindresultaten van het project De Beugelschroefmaathouder. In de centrale hal kwamen onderzoek, ontwerp en prototype samen. Bezoekers kregen een inspirerend beeld van het talent en de diversiteit binnen de opleiding, met speciale aandacht voor drie prijswinnaars.

Meer lezen
66be1b4e 1a1c 469c a87e 1bf0df1a006f

4 december Bedrijvenmarkt kopie

04-12-2025

De Bedrijvenmarkt op de LiS was opnieuw een groot succes. Bijna 60 organisaties uit o.a. de medische techniek, maritieme sector, chip-industrie en ruimtevaart presenteerden zich aan studenten en geïnteresseerden. Studenten en 15 carrièreswitchers gingen met bedrijven in gesprek over stages, banen en mogelijkheden in de hightech maakindustrie. Er werd volop genetwerkt, ideeën uitgewisseld en afspraken gemaakt.

Meer lezen
Smoothie

Studentenwelzijnsweek Leiden 2025

24-11-2025

Tijdens de Studentenwelzijnsweek Leiden 2025 stond het welzijn van onze studenten centraal. Met workshops en activiteiten rondom ontspanning, gezondheid en verbinding kijken we terug op een geslaagde week. Klik verder om meer te lezen.

Meer lezen